Jídlo a pití
Snídaně probíhala v poklidu. K pití byla na výběr káva, čaj, mléko, kakao a džusy. Džusy byly dobré do té doby, než jsme si je koupili v obchodě. Pak už nám to připadalo ředěné. Každé ráno byly k dispozici kroasanty, bagety, vajíčka, máslo a marmelády a samozřejmě zelenina. Někdy také cereálie s mlékem, jogurt, tavené sýry a salámy. Salámy nebyly nic moc, ale českému človíčku stačí málo hlavně, že to vypadá jako od masa :-)
Večeře už byly náročnější, neboť čeští hladoví lidé už čekali frontu a po otevření dveří doslova vbíhali do jídelny. Potom si naložili mnoho jídla, které většinou povraceli a na ty, kteří by si ho rádi dali nezbylo. Velké boje se vedly také o melouny a hroznové víno. K večeři bylo podávané vždy nějaké ovoce. Byl výběr ze dvou polévek, pěkné žluté brambory a těstoviny. Kuřecí špalíčky v omáčce byly každý večer. Někdy se také objevilo smažené mleté maso, které bylo moc dobré. Pokud chcete vyzkoušet kuskus na mnoho způsobů je to ideální šance. Mají ho dobrý a dávají ho do všeho. Nejvíc lákavě vypadaly smažené závitky ze kterých se také vyklubal kuskus. Vždy bylo hodně zeleniny a různých salátů. Byly také podávany zákusky, vždy několik druhů, ale vesměs podobného způsobu výroby. Byly dobré, ale hodně sladké.
Mimo polopenzi jsme vyzkoušeli v restauraci palačinky. Byly velmi dobré, ale šíleně sladké. Když jsme si k nim dali ještě jejich pití "Apla", tak jsme byli zaslazeni na týden. V místním krámku jsme si také koupili moučné placky, které byly levné, vydatné a hodně dobré. Dále jsme otestovali několik druhů džusů. Doporučujeme citrónový, takový u nás neochutnáte. Dále jsme vyzkoušeli mandlové mléko, bohužel také se u nás nedá sehnat. A samozřejmě bagety různých tvarů (kořeněné anýzem). Je tam také možné koupit sýr kiri kiri. V hotelové restauraci jsme si dali plněnou bagetu s tuňákem, ke které automaticky dostanete hranolky.
Fotky
Foto